Príďte si 1.10. pozrieť novú kolekciu Rukka a na obed >>

Airbagová vesta na motorku Alpinestars Tech-Air 5

20. 11. 2020 6379


Priatelia, kamaráti, dnes si predstavíme novinku Tech-Air 5 od Alpinestars, na ktorú sme netrpezlivo čakali. Jedná sa o bezpečnostnú vestu, ktorá vychádza z mnohých rokov vývoja a skúseností v MotoGP, kde sa už airbagové vesty nejakú dobu používajú. Ale táto je špeciálne určená pre nás normálnych motorkárov na cestovanie, jazdenie po meste a pod.

Airbagová vesta na motorku Tech-Air 5 je vybavená chrbticovým chráničom, o ostatnú ochranu sa stará sofistikovaný softvér spolu s akcelerometrami a gyroskopmi, ktoré neustále vyhodnocujú vašu jazdu. Majú k tomu k dispozícii aj dáta z najazdených miliónov km a tisícok nehôd, takže systém okamžite rozpozná, keď je niečo v neporiadku a vesta sa počas 20-40 ms nafúkne. Výhodou tohto systému je, že nie ste k motorke pripútaní, takže naň vôbec nemusíte myslieť. 


Ďalším plusom potom je, že funguje aj vo veľmi nízkych rýchlostiach a chráni celú hornú polovicu tela . Vo výsledku ponúka ochranu rovnako ako 18 bežných chrbticových chráničov.

K veste je špeciálna aplikácia, ktorá zaznamenáva vašu trasu alebo si na nej môžete nastaviť kontakt v prípade nehody a pod.

Tech-Air 5 sa aktivuje zapnutím zipsu a magnetu pod krkom, inak fungovať nebude, na to dávajte pozor. Sú tam aj kontrolky, ktoré ukazujú, aká je nabitá a či funguje. Na správne nafúknutie je potrebné mať pod bundou rezervu alebo strečové panely. 

Airbagová vesta Tech-Air 5 rozhodne nie je na jedno použitie, dajú sa vymeniť bombičky a prípadne zariadime aj servis.

Máme v ponuke veľkosti od 46 až po 58, ktorú mám na sebe ja :)

Myslím, že je to naozaj veľmi dobrá vec za pomerne rozumné peniaze, tak sa na ňu príďte mrknúť a vyskúšať si ju u nás v Zlíne alebo v Prahe.

Tak sa majte pekne a jazdite s rozumom!


Víťa Ryšavý & tím Geneze

© 2023 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz