Výpredaj prilieb SCHUBERTH a oblečenia Rukka >>

Hodnotenie parťákovIgor BrezovarAhoj, rad bych uvedl sve zkušeností. Nejdřive přilba

Cestu kolem světa jsem objel s helmu Lazer. Byla to má první sklapěcí helma, a byl jsem s ní nadšen, do doby než jsem po 300.000 najetich kilometrech získal helmu Schuberth. Musím podotknout, že jsem si po dobu celych 300.000km myslel, že to tak musí byt. Helma byla helma hlučna, byla my helma volna a že pří nadzvednutí plexí bylo samozřejmě, že my hlavu zatahovalo dozadu... Mělo to ovšem jednu vyhodu, jsem zistil pozdě: Když jsem ve světě chtěl ignorovat ležicí a nic nedělajicí arabske a africke policajty na ček pointech, tak jsem helmu otočil silně doleva, jako že koukam doleva a jako že nevidim policajty jak namě mavají, ve skutečnosti jsem se dival dopředu, aby mi pod kola nic nehodily... Tak mi ta prvni helma byla velka.

A ted je to jina pisnička. Žadny hluk, žadne vybrace plexi, žadne zatahovaní hlavy dozadu a hlavně si konečně mužu v klidu bez hluku z venku poslouhat sve oblibene pisničky. Helma mi krasně těsni. Mam s ní najeto přes 100.000km, a helma je jak nova. Přiznam se, že mí prvních 80.000km do helmy padaly kapky děště, ktere mi pak nepřijemně stykaly po obličejí a svědělo-šimralo mě to. Fakt mě to sralo. Ale když jsem volal do Geneze, aby my vyměnili plexi, tak mi z usměvem poradily, že musím plexi z levou ruku vice přimačknout dolu než zaklapne. Od te doby je klid. Chtěly mi už nabidnout novu, ale nevím proč? Má helma je po 9 letech stejně dobra a hezka.

Cely svět jsem projel v vysokych koženich holinach na ježdění koní a zdalo se mi zbytečně vypadat na motorce jako ližař s přeskačama.. Ani jsem nevěřil, že existují nepromokavy boty, dokud mi má žena nevyhodila mé vzacne konske, z dratem zavazane boty a koupila mi nove, ktere.....no, nepromoknou. A take jsem nikdy nechtěl jezdit v jinych tričkach než ve svych potištěních a bavelněnich. Zdalo se mi, že v těch umělich hmotach se budu potit furt a budu smrdět.

Pří letošní cestě jsme ale s Martinem Pisařikem vyfasovaly trika z napisem R. Až po návratu jsem zistil, že to je značka RUKKA, o ktere mimohodem vím, že maji nejlepší obleceni pro motorkaře. To jsem zistil ve světě, když jsem byl věčně promočeny, a mé cestovatelske kolegy ktere jsem cestou potkaval, byly obvykle v suchu a každy pravy cestovatel měl RUKKA, takže to pro mně nebyla neznama značka. Ale nějake tričko ktere jsme vyfasovaly???? No, jo... Rad si ho vezmu a vyskouším... Leželo hluboko v kufru až někde do Irackych hranic, kde jsem s Martinem musel udělát povinnou fotku pro kameru a sponzory. Nandal jsem si uměle tričko "R" a...... sundal si ho až za tyden. Tak se mi libilo, tak bylo super. Nepotil jsem se skoro a k podivu ani nesmrděl. Vlastně jsem se potil, ale tričko okamžitě uschlo. stačilo otevřit zip kombinezy na chvylku a tričko bylo suche. Skutečně po tydnu jsme se z Martinem schodly, že vlastně to tričko začalo i vonět. Pravda je že muj smrad mě docela voní, ale Martin měl stejne pocity ze sebe. Ale rozhodně jsme se nestiděly zapadnout mezi spocene Iračane. A největší parada? Když jsme ho konečně vypraly, tak za par minut bylo suche. Jasně, bylo 30stupnu horko i v noci a suchy vzduch, ale me ostatni trička usichala dele. Doporučují tričko upřímně, a jestly jsem lhal, jako že nebudete spokojení, jako že jsem ten svět neobjel!
Míra Lisý
Prilba SCHUBERTH SR2

V rámci motoškoly učím skoro denne na motorke a hľadal som bezpečnú a hlavne ľahkú helmu. Do hľadáčika mi padla SCHUBERTH SR2 čistokrvná pretekárska prilba pre športových jazdcov a profesionálnych pretekárov s váhou 1350 g (veľkosť M). Používal som ju tak na okruhoch, ako aj pri jazde v doprave. Vďaka prvotriednym aerodynamickým vlastnostiam mi hlava pri vyšších rýchlostiach nekmitala a prilba bola pevná. Keďže ide o športovú prilbu a nie cestovnú, tak som zistil vyššiu hlučnosť prí použití intercomu, oproti napr. modelu C3. Priezor má rovnako ako vo Formule 1 pretekársky 2D tvar a je prispôsobený na trhačky. Čo sa týka vnútornej ventilácie tak je TOP, mal som pocit ako keď mi niekto fénuje vlasy :) Podšívka výborne odvádza vlhkosť a môžete ju aj prať.


Čo dodať na záver, ľahká, bezpečná a veľmi vzdušná športová prilba. Podľa mňa super :)Enduro vyklápacia prilba SCHUBERTH E1

Túto helmu používam už dva roky na cestovnom endure Honda Africa v rámci Enduroškoly. Čo  Mňa na nej teší? To, že je vyklápacia a môžem teda perfektne komunikovať so žiakmi. Občas, keď si ju zabudnem v teréne zaklapnúť, tak mi pri skoku spadne do polky priezoru a ja potom nič nevidím. Takže odporúčam helmu vždy zaklapnúť (tak ako to odporúča výrobca :). Má veľmi dobrú ventiláciu, takže vyklápanie bradovej časti používajte len pri veľmi pomalej jazde alebo pri čakaní na semafor. Ďalšou skvelou vlastnosťou je, že je tichá a veľmi dobre počuť aj intercom. Šilt Éjedničky je hlavne pre enduro použitie, takže záleží na výške predného plexi motocykla. Pri jazde nad 150 km/h a nízkom plexi mi trochu vibroval. Je nastaviteľný do troch polôh a tiež ho môžete jednoducho oddeliť a použiť túto helmu napr. aj na inú cestnú motorku. Tento rok som absolvoval v tejto helme aj ľahší pád a výsledok? Hlava ako v bavlnke! Výstelka prilby je mäkká, dá sa vybrať a vyprať. Vďaka fólii Pinlock sa helma nezahmlieva, takže som s jazdou v daždi nemal žiadny problém. Jediná drobná vada je vyššia hmotnosť, ale to je v tejto kategórii vyklápacich heliem normálne. Má veľmi jednoduché a pohodlné zapínanie micro-lock, ktoré zvládne aj malé dieťa.


Za mňa veľmi kvalitne spracovaná a bezpečná prilba. Je síce šitá na mieru pre cestovné endurá, ale po zložení šiltu z nej máte klasickú integrálku, jednoducho dve helmy v jednom balení, a to sa oplatí :).Martin PísaříkRoky som jazdil na motorke v bunde na lyže. Roky mi to stačilo na tých pár kilometrov v ČR. Ale minulý rok ma čakala dlhá cesta na sever Iraku. Zmenil som motorku a musel sa aj lepšie vybaviť. Tak som sa obrátil na Genezi a Víťu Ryšavého. Vopred musím povedať, že som veľmi nerozhodný človek a trpezlivosť, s akou sa mi všetci venovali, bola neuveriteľná. Ja už by som sa poslal do hája :-)


Začnem odvrchu a to je helmou. Helmu SCHUBERTH som pri príprave motorky vyskúšal tak v mínus šiestich stupňoch v ČR, ako aj potom v 50 stupňoch v Iraku. Dokonale tesní, drží a po troch týždňoch dennej jazdy a 9000 km som nemal ani jediný problém s chrbtom alebo krkom. K tomu absolútne nevyhnutný intercom, čo pre mňa bol opäť nový zážitok, ale na dlhých cestách nepostrádateľný. Dohovoriť sa s parťákom, kde zastavíme, či máme dosť vody a samozrejme pár slov o ženách :) A keď si človek pri nevyhnutnej nudnej jazde diaľnicou pustí do uší potichu blues, hneď je cesta veselšia a lepšie ubieha. Oblečenie som vyberal najdlhšie a mojou prioritou bola svetlá farba kvôli horúcim podmienkam, ktoré nás na ceste čakali. To sa ukázalo ako dobrá voľba. RUKKA Roughroad je kombinácia vnútornej goratexovej vložky a vonkajšiej vetrateľnej bundy (u nohavíc to isté). Avšak pre mňa nebola vnútorná vrstva pre takéto počasie praktická a tak som používal len samotnú bundu, ktorá poskytovala dostatočné bezpečie a pritom bola vzdušná a v prípade dažďa som sa obliekol ešte do klasickej ľahkej nepremok ochrany. Vo veľkých teplách som jazdil namiesto nohavíc v moto džínsoch. Rukavice som mal dvoje, jedny goratexové RUKKA Virium, čo je pre mňa malý zázrak, pretože sú ľahké, pružné a pritom naozaj neprepustia ani kvapku. A tiež som u nich veľmi ocenil dotykovú časť pre mobilné telefóny, keď človek potrebuje napr. zadať na mobile niečo do navigácie a tak nemusí rukavicu sťahovať. Je to neočakávane veľmi praktické. Druhé rukavice som mal letné, v ktorých sa dalo jazdiť aj v extrémnych teplotných podmienkach. Topánky Daytona Road Star mi predpokladám zostanú na celý život. Mám v nich pocit bezpečia, istoty a aj v prudkých dažďoch som mal nohy v suchu. V horúcom podnebí na krátke prejazdy som používal moto tenisky Modeka. A nesmiem zabudnúť na nenápadný poklad v podobe funkčného trička RUKKA, ktoré sa dá nosiť aj niekoľko dní a skutočne nesmrdí! Myslel som si, že je to mnou, že mám tak dobré pižmo, ale ani Igor Brezovar, ktorý mal rovnaké tričko, nebol cítiť a tak som nadobudol dojem, že na tom tričku asi niečo bude :-)


Každopádne sa teším až zase budem niečo potrebovať a budem trápiť svojou nerozhodnosťou ochotných,  milých a profesionálnych ľudí v Genezi.
Jiří BašnýHelmy Schuberth a já

Ešte za čias reálneho a všeobjímajúceho socíka mne (ako motocestovateľovi - zelenáčovi) učarovali helmy s odklápacou lícnou časťou, teda tzv. "vyklápačky". Náš vtedajší monopolný výrobca, Cassida, ich akosi neponúkal. Avšak, "vojak sa snaží, vojak má", no a mne sa podarilo cez mojich (západo) nemeckých moto kamarátov zaobstarať si "klapačku" BMW. Prachov ako na kostol, ale tej radosti! Nakoniec sa v mojom inventári vystriedali tri. Ale prečo to spomínam - vtedy ich pre bavorskú fabriku vyrábal SCHUBERTH.

Postupom času som usúdil, že platiť za odznačik BMW na boku helmy prachy navyše je akosi kontraproduktívne, takže keď sa vnútro mojej poslednej BMW prilby neodvratne porúčalo do ničoty, úplne logicky voľba padla na SCHUBERTH. Vtedy bola ponúkaná C1, takže som v roku 2004 "išiel do nej".

Zjazdila so mnou všeličo, od Škótska a Írska až po Ukrajinu, už po prvom mesiaci užívania bola úplne pohodlná a bezchybná. Za cca desať rokov som v nej nadrndal cca 140 000 km k mojej spokojnosti. 

Používanie sa tiež prejavilo i na nej. Keďže som s ňou bol zhruba spokojný, moja voľba zákonite padla opäť na Schuberth, model C2. Ale tu som narazil, presnejšie povedané som ju na svoju 3XL gebuľu nenarazil. Otvorená ešte nejako padla, ale uzavrieť ju už nešlo bez deformácie ksichtu :-(. Takže "jednička" musela slúžiť až do doby, kedy sa objavila nová verzia vyklápačky Schuberth, C3. Tá mi padla ako príslovečná "riť na šerbeľ". Od začiatku nikde nič netlačilo, prilba do dnešnej doby na hlave nekmitá, jednoducho lahoda od prvej chvíľky až dodnes. Len jedna maličkosť mi vadí - pri úplnom sklopení plexi mám hranu fólie Pinlock presne v osi výhľadu, čo je dosť rušivé. Tak to  riešim pootvorením na prvý zúbok. Holt, nič nie je dokonalé. Bohužiaľ sa rovnaký problém ako s C2 objavuje aj s nástupkyňou C4. Opäť ju na hlavu nedostanem. Pravdu povediac, v tomto bode akosi filozofiu vývoja u Schubertha nechápem, ako je možné, že jeden rad pasuje a druhý nie, tretí tiež áno a štvrtý zase nie? No nič, asi budem musieť s C3 opäť vydržať a čakať na C5 :-))). Len dúfam, že sa jej dožijem ako aktívny motorkár….Břetislav HavelNajazdil som v prilbe Schuberth C2 cca 90 000 km za osem rokov. Neviem, či je to správne, mať jednu helmu tak dlho, ale ja bol úplne spokojný a tak k výmene nebol dôvod. Počas celej doby používania žiadny problém... jednoducho "spoľahlivý parťák do každého počasia". Teraz neviem, či som za tú dobu vymenil plexi s Pinlock 2x alebo 3x, ale to je "spotreba" a táto investícia sa vždy vyplatila perfektným videním. Podšívka dostala zabrať a javí "známky únavy", ale na prilbe bolo všetko od začiatku pôvodné a plne funkčné, až do výmeny za nový model.

Vlani v auguste som si urobil radosť novou "putňou" ;-) Vyzeralo to tak, že som si išiel pre Éjedničku, pretože sa mi veľmi páčil enduro šilt. V predajni v Zlíne som zistil, že aj C4 sa mi páči, a "že by teda stála za hriech". S trpezlivou a ochotnou asistenciou pani vedúcej som potom dve a pol hodiny strávil vyberaním. Úsek Zlín - Vizovice a späť, som s testovanými prilbami absolvoval 4x! Nuž, nakoniec som odišiel v Schuberth C3 Pro v krásnej "Glossy White", ktorá je jednoducho najlepšia! :-)

Stará dobrá C2 odpočíva v skrini v garáži, pripravená pre strýčka Príhodu... možno sa ešte na svätého Dindy zvezie. Nová CéTrojka sa počas prvých pár mesiacov osvedčila a tak sa teším, že si ju užijem prinajmenšom rovnako dlho a dobre, ako schubertku predchádzajúcu! 


© 2024 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz