Integrálna helma – Porovnali sme dva prvotriedne modely od SCHUBERTHU

9334Je určená pre motorkárov, ktorí vyžadujú komfortnú a bezpečnú prilbu. Pokiaľ radi cestujete na motorke, ale občas radi vymeníte kufre a karimatku za pretekársky okruh, potom je tento kúsok presne pre vás. Je to prilba veľmi ľahká, váži iba 1590 g. Je vybavená priezorom optickej triedy 1, ktorý garantuje najlepší možný výhľad z prilby von. Samozrejmosťou je aj  fólia proti zhmlievaniu. S2 Sport sa vyrába v naozaj širokom spektre veľkostí (od 53 cm až po 65 cm obvodu hlavy).


Kapitolou samou o sebe je bezpečnosť. Škrupina prilby je vyrobená z pevného a ľahkého sklolaminátu a je vybavená technológiou Anti Roll Of System, ktorý zabraňuje zošmyknutiu helmy z hlavy v prípade pádu. S2 Sport je perfektne smerovo stabilná a môžete sa spoľahnúť na prvotriednu aerodynamiku aj aeroakustiku.


integrálna helma SCHUBERTH S2 Sport<

Prilba je vopred pripravená pre komunikačný systém SCHUBERTH SRC-System™, ktorý stačí jednoducho zapojiť (výmena goliera) a môžete fungovať. Pohodlie zabezpečí nielen na hlave, ale po jej zložení veľmi oceníte rýchloschnúcu, vyberateľnú a antibakteriálnu výstelku, ktorú môžete v pohode vyplákať v rukách alebo aj vyprať v práčke.integrálna helma SCHUBERTH S2 Sport

Odvetrávanie je zaistené vďaka dvom prepracovaným ventilačným systémom. Tie sú vzájomne prepojené, a tak budete mať v prilbe nepretržitý prísun čerstvého vzduchu (až 12 l za sekundu). Jednoducho helma jedna báseň.


SR2 – Otestované jazdcami Moto2
Úplná špička ľadovca! Sám SCHUBERTH hovorí, že sa jedná o najlepšiu prilbu, akú vo svojej histórii vyrobil. A teraz pozorne čítajte – váži iba 1300 g vo veľkosti M. Je ako pierko, zimná čiapka váži viac... Ďalšou zaujímavosťou je to, že vonkajšie 2D plexi vychádza z Formule 1, kam SCHUBERTH už niekoľko rokov dodáva helmy pre formulových jazdcov.


integrálna helma SCHUBERTH SR2 Sport

SR2 je primárne vyrobená ako pretekárska helma na okruh. Nie je vybavená tmavým slnečným plexi a jej odhlučnenie je vyvinuté s ohľadom na to, že pretekár chce a potrebuje počuť súpera aj svoju motorku. Výsledkom vývoja helmy vo veternom tuneli je dokonalá aerodynamika. Všetko je dotiahnuté do posledných detailov, vďaka ktorým sa v prilbe SR2 cítite naozaj skvele a získavate cenné tisíciny sekundy.


integrálna helma SCHUBERTH SR2 Sport

Čo sa týka čalúnenia, tak je samozrejme veľmi komfortné, príjemné a antibakteriálne. Samozrejmosťou je prepracovaný vetrací systém, ktorý zabezpečuje dostatočný prísun vzduchu pre plné sústredenie na výkon a riadenie. Zaujímavosť – prilby SR2 používajú jazdci MOTO 2 Jasko Raffin, Marcel Schrötter a všetci piloti Red Bull Rookies Cupu.


Zhrnutie


Či už zvolíte akúkoľvek z týchto dvoch prílb, rozhodne neoľutujete. SCHUBERTH je zárukou kvality a nikdy nestúpite  vedľa. Obe helmy sa snažia dodať maximálne silný a ničím nerušený zážitok z jazdy. Hlava je v oboch helmách veľmi dobre obopnutá a tak sa môžete úplne sústrediť na jazdu bez rušivých vplyvov.


Ako vždy je veľmi dôležité sa pred kúpou zamyslieť, k akému štýlu jazdy a na akej motorke budete integrálnu helmu SCHUBERTH používať.

  • S2 Sport – športovo ladené cestovanie
  • SR2 – čistokrvný šport


Ak nie ste si istí, zastavte sa u nás v našej predajne v Zlíne alebo v Prahe a my vám radi prilbu, za zálohu v cene prilby, požičiame k testu na vašej motorke.

Tešíme sa na vás. A ako vždy – jazdite opatrne a s rozumom.

Vítězslav Ryšavý & Geneze

© 2024 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz