Príďte si 1.10. pozrieť novú kolekciu Rukka a na obed >>

Interkom na motorku - Ako vybrať, nainštalovať a používať komunikáciu pre vašu prilbu Schuberth

30. 11. 2020 19418


Dobrá komunikácia je dnes pri jazdách na motorke už úplne bežnou záležitosťou a výrobcovia sa predháňajú v tom, kto ju bude mať lepšiu. Bežným štandardom je, že vďaka dobrej komunikácii môžete na motorke telefonovať, baviť sa so spolujazdci, počúvať hudbu, rádio a tiež, alebo snáď hlavne, aj manželku zo zadného sedadla ... V dnešnom videu a článku vám predstavíme skvelé komunikácie Schuberth, ktoré si dokonale rozumie s prilbami od tejto nemeckej značky. Začneme modelom, ktorý je určený do otvorenej prilby Schuberth M1.


Zacvaknite a hotovo - Komunikácia Schuberth SRCS pre prilbu M1 Pro


To, čo na tomto interkomu zaujme je predovšetkým jeho elegantný vzhľad, ale hlavne extrémne jednoduchá inštalácia. Stačí odstrániť malé dvierka zo zadnej časti vašej M1, nacvaknúť komunikáciu a máte hotovo. Komunikácia sa totiž ihneď prepojí s výroby už zabudovanými reproduktormi a mikrofónom vo vašej prilbe a môžete hovoriť. Samotné ovládanie je potom veľmi intuitívne a jednoduché - tlačidla plus a mínus.

Pokiaľ si radi porozprávate s priateľmi, ktorí s vami idú na výlet, nie je problém. Bike-to-bike rozsah je až 500 metrov. Samozrejmosťou je prepojenie s telefónom pomocou Bluetooth, a to predovšetkým kvôli telefonovaniu a počúvaniu hudby z vášho telefónu. V interkomu je využitá technológia AGC, vďaka ktorej sa jeho hlasitosť prispôsobí okoliu a vašej rýchlosti.


Máte prilbu Schuberth C3 Pro alebo Schuberth E1? Pro vás je vhodná komunikácia SRC PRO alebo SC10U


Oproti predchádzajúcemu modelu pre prilbu M1 je komunikácia o málinko zložitejšia, ale stále sa jedná o veľmi jednoduchý proces inštalácie. V prípade interkomu SRC PRO všetko funguje tak, že vyberiete golier z vašej helmy a nahradíte ho práve touto komunikáciou, ktorá je v tiež v tvare goliera prilby. Je tým garantované, že vaša prilba Schuberth nestratí nič zo svojich skvelých aerodynamických a aeroakustických vlastnostní .. Reproduktory vložíte do predpripravených miest priamo v prilbe, mikrofón vyvediete pred ústa a je hotovo.


S interkomom SRC PRO môžete komunikovať medzi 4 užívateľmi, zdieľať hudbu, počúvať rádio, telefonovať a samozrejme len tak plkat s kamarátmi na ostatných motorkách. Dosah u tejto komununikace je zhruba 1 000 metrov a pri variante SC10U je dosah až 1 600 metrov.


Okrem väčšieho dosahu sa SC10 líšia aj prevedením, a to tak, že nemá golier. To znamená, že pre jeho montáž sa musí golier z prilby oddeľiť a namontuje sa komunikácia a tá sa zase prekryje pôvodným golierom.

Keď sa budete rozhodovať medzi týmito komunikáciami, tak sa líšia predovšetkým mikrofónom (SRC PRO má tzv "husí krk"), spôsobom montáže a celkovým prevedením. Avšak zo skúsenosti ako našich, tak zákazníkov, vám môžeme zaručiť, že s oboma budete spokojní. 

Interkomy SC1 STANDARD pre prilbu Schuberth C4 a Schuberth R2

Nová vyklápačka Schuberth C4 Pro je na trhu asi 2 mesiace, rovnako tak ako komunikácie pre ňu. Tento interkom od značky Sena je však skutočná paráda. Vzhľadom k tomu, že mikrofón, anténa i reproduktory sú zabudované priamo v prilbe, tak stačí iba otvoriť dva kastlíčky v zadnej časti prilby (na baterku a na komunikáciu) zasunúť komunikáciu i batériu a máte hotovo.

Pre jednoduchšie a bezpečnejšie ovládanie si môžete ku komunikáciám SC10 a SC1 dokúpiť diaľkové ovládanie na riadidlá motocykla.


Príďte sa presvedčiť, ako naša komunikácia znejú


Rozhodujete sa, aký interkom pre vaše motocestování zaobstarať? Zastavte sa za nami do Prahy alebo do Zlína a nechajte si poradiť. Po predchádzajúcej dohode vám tiež veľmi radi komunikáciu do vašej prilby namontujeme. Budeme sa moc tešiť.


Tešíme sa na vás. A ako vždy - jazdite s rozumom.


Víťa Ryšavý & Geneze

© 2023 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz