Výpredaj prilieb SCHUBERTH a oblečenia Rukka >>

Ako vybrať prilbu na moto


Tabuľka veľkostí


Moto prilbu si najlepšie vyberte podľa obvodu hlavy cez čelo v cm. Zmerajte si obvod pokojne obyčajným krajčírskym metrom. Podľa čísiel z tejto tabuľky si potom orientačne vyberte veľkosť prilby.
Ako vybrať moto helmu v kockeSprávna helma vám môže na motorke zachrániť život.


Vhodnú moto prilbu si vyberajte podľa toho, aký štýl jazdy vám vyhovuje a akú máte motorku (napríklad športovú, cestovnú, enduro). Integrálne prilby si kúpte pre rýchly štýl jazdy na výkonnej motorke. Vyklápacia prilba je ideálna pre motorkárov, ktorí sa na svojich cestách radi občas zastavia, a nechce sa im pritom prilba dávať dole. Otvorená prilba je srdcovka pre milovníkov chopperov a skútrov. Veľkosť prilby si vyberiete tak, že si najlepšie krajčírskym metrom zmeriate obvod hlavy cez čelo. Dané centimetre potom prevediete na vhodnú veľkosť podľa tabuľky vyššie.


Prilba by vám mala sedieť ako uliata - nikde by vás nemala tlačiť a mali by ste sa v nej cítiť pohodlne aj po dlhšej dobe. Helmu si preto poriadne vyskúšajte a neponáhľajte sa. Pokojne sa v nej po predajni dlhší čas prechádzajte. Dobrí predajcovia vám umožnia si helmu na predajni vyskúšať aj na motorke. Keď prídete k nám, či už na predajňu do Prahy alebo do Zlína, za 100% zálohu sa môžete ísť na pol hodiny prejsť na vlastnej motorke a helmu si tak vyskúšate v skutočných podmienkach.


Na prilbe rozhodne nešetrite. Prilby z kvalitných materiálov sa spoznajú tak, že sú ľahké a pritom veľmi bezpečné, majú skvelú aerodynamiku, príjemnú podšívku a integrovanú slnečnú clonu. Aby ste mali istotu a cítili sa v úplnom bezpečí, určite by vaša prilba mala byť homologizovaná. Všetky prilby Schuberth, ktoré na Genezi nájdete, sú patrične testované a homologizované.


Neváhajte sa nás opýtať, príďte sa poradiť alebo nám napíšte. Radi vám poradíme a odpovieme na vaše otázky.


Veľa šťastia s výberom!


Vyberte si svoju prilbu
© 2024 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz