Príďte si 1.10. pozrieť novú kolekciu Rukka a na obed >>

Najlepšie topánky na motocestování

01. 12. 2020 4774


Priatelia, kamaráti, často nám píšete, že chcete odporučiť tie najlepšie moto topánky na cestovanie a cestovné enduro. My topánok na motorku máme naozaj veľa, ale tu rozoberám naozaj to naj, čo máme v Geneze v ponuke. Vo výbere sú všetky vybavené membránou Gore-Tex, čo znamená, že sú úplne nepremokavé, ale zároveň aj dýchajú. Samozrejme sú na to vybavené kvalitnými chráničmi a všetkým, čo k bezpečným topánkam na motorku patrí. Či už jazdíte okolo komína alebo na dlhšie expedície, za tieto naozaj dáme ruky do ohňa, jedny z nich sám mám už roky :)


Sidi AdventureTo je tu trošku výnimka, nie sú to podľa mňa úplne ideálne topánky na klasické cestovanie na motorke. Sidi Adventure je pevná, tvrdá topánka, má veľa chráničov a membránu Gore-Tex. Je to optimálna nepremokavá moto topánka pre dobrodružnejšie povahy, ideálne do náročného terénu na hard enduro, ale nie je úplne vhodná na to zliezť z motorky a ísť sa v nej pozrieť treba niekam na hrad. Rozsah veľkostí máme 39 - 49.


Sidi Aria Gore:
Aria Gore odporúčame do teplejšieho počasia, je totiž ešte priedušnejšie vďaka kombinácii kože s textilom, je to taký pololetný model. Gore-Tex je pod tým textilom, takže keď prší, zostanete v suchu a noha stále dýcha. Cestovné topánky Sidi Aria sa ľahko obúvajú, majú výbornú podšívku a dobre sedí na nohe. Ale na rozdiel od modelu Adventure sa v nich oveľa lepšie chodí. Sidi je silná talianska značka, čo pre nás znamená hlavne to, že sú skôr na užšie nohy. To je základný rozdiel medzi topánkami Sidi a Daytona, ktoré sú širšie a vhodné aj pre vyššie priehlavok.


Sidi Gavia Gore a Lady Gavia GoreGavia je pánsky model, Lady je Gavia je zase dámska varianta, rozdiel oproti Aria Gore je len použitý materiál, sú vyrobené z mikrovlákna. Tiež dobre dýchajú, výborne sú aj na chódzu po hradoch a zámkoch a majú samozrejme kvalitné chrániče. Vďaka dlhému zipsu a širokému otvoru sa ľahko obúvajú, len do nich vkĺznete, ale zase sú skôr užšie. Rozsah veľkostí máme 37- 46.Daytona Road Star a Lady Star


Toto je špička našej ponuky. Daytona je tradičná nemecká značka, ktorá sa špecializuje hlavne na kožené topánky na cestovanie, v Nemecku sa aj stále ručne vyrába. Rozdiel medzi Road Star pro pánov a Lady Star pro ženy je vo vyššej podrážke a strihu, funkčne sú rovnaké. Zipsy sú na oboch stranách, takže obúvanie je naozaj jednoduché. Vďaka suchému zipsu, ktorý je aj vzadu na lýtku, si šírku môžete prispôsobiť presne podľa seba. Sú to pohodlné topánky vhodné na celodenné jazdenie na motorke, ale hodí sa práve aj na kratšie výlety, kde sa pozriete na nejaký hrad, zámok alebo potrebujete niekam dôjsť po svojich. Sú samozrejme aj vybavené kvalitnými chráničmi. Ja mám vysoký priehlavok a širokú nohu a sám v nej jazdím už roky a som s ňou absolútne spokojný. Veľkosť máme od 36 až do 50.


Ak potrebujete ešte s niečím pomôcť alebo poradiť, tak sa na nás určite obráťte.
Veľa zdravia a jazdite s rozumom!
Víťa Ryšavý a tím Genezis
© 2023 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz