Zľava na prilby SCHUBERTH a moto oblečenie RUKKA >>

Helma Schuberth E2 - ideálna vyklápacia prilba na cestovné enduro

15397

Priatelia, kamaráti, motorkári,

dlho ste sa pýtali, tiež sme sa nemohli dočkať, ale konečne je to tu, Schuberth prišiel s novou generáciou populárnej vyklápaciej prilby E1! Na E2 sa už môžete začať tešiť, bude dostupná na sezónu 2023. Konštrukčne vychádza z bestselleru Schuberth C5, ale pridáva k nim vlastnosti offroadových heliem, takže je z nej ideálny mix pre cestovné enduro.

Bezpečnosť a najnovšie certifikácie


Vyklápacia prilba Schuberth E2 je rovnako ako
vyklápačka C5 certifikovaná pre jazdu na motorke v otvorenom aj zatvorenom variante (P/J) a spĺňa najnovší bezpečnostný štandard ECE 22.06. Škrupina zo skleneného vlákna sa vyrába pomocou patentovanej technológie, ktorá zaisťuje čo najvyššiu pevnosť. Aby bola schopná pohltiť ešte viac energie, ale bola zároveň aj ľahšia, tak sa ku sklenenému vláknu ešte pridáva karbón.

Pri vývoji novej vyklápačky E2 strávili technici mnoho hodín vo veternom tuneli, ktorý je priamo súčasťou továrne Schuberth v Magdeburgu. Testovací jazdci zase jazdili na motorkách v premávke na ceste, aby vychytali aj posledné detaily a čo najviac zdokonalili jej dizajn. Dôraz bol kladený najmä na vývoj šiltu tak, aby boli čo najviac eliminované vibrácie. Šilt si rovnako ako u predchádzajúcej E1 môžete navyše jednoducho nastaviť do 3 rôznych pozícií, ale aj ľahko zložiť.

Vylepšené vetranie


Okrem bezpečnosti je samozrejme dôležité aj pohodlie, obzvlášť pri dlhších jazdách alebo náročnejšom cestovaní. A preto je hlavné odvetranie a kontrola teploty vo vnútri helmy. Moto helma E2 má kvôli tomu dvojité vetranie na brade, horný prieduch zabraňuje v nízkych teplotách zahmlievaniu a spodný prieduch zaisťuje dodatočný prísun vzduchu v extrémne vysokých teplotách.

Vetranie hore na hlave si môžete regulovať podľa potreby, prilba má navyše nový zväčšený spojler, aby bola ventilácia čo najúčinnejšia aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Prach, bahno alebo hmyz sú súčasťou každého poriadneho dobrodružstva a aby sa nič z toho nedostalo dovnútra prilby, tak je v bradovom vetraní umývateľný a vymeniteľný filter.

Komfortné výstelky


Vypchávky E2 sú rovnako ako u ostatných prílb SCHUBERTH z vysoko kvalitnej antibakteriálnej a priedušnej látky vyrobenej v Taliansku, ktorá spĺňa certifikáciu OEKO-TEX. Môžete si ich vyprať a navyše rýchlo vyschnú. Aby bola prilba pohodlná skutočne pre čo najviac motorkárov, tak SCHUBERTH predstavil koncept SCHUBERTH INDIVIDUAL PROGRAM, ktorý ponúka niekoľko možností prispôsobenia vypchávok pre rôzne tvary hlavy.

Špičkový interkom


Helma E2 je z výroby pripravená na komunikáciu SC2, ktorú vyvinula kórejská firma Sena. Reproduktory a antény pre Bluetooth, Mesh a rádio sú už súčasťou prilby. Následná inštalácia je naozaj otázka chvíľky, stačí zapojiť mikrofón, zložiť krytky a zacvaknúť hlavnú jednotku a ovládač. To je všetko. Vďaka technológii Mesh 2.0 je možné komunikovať s neobmedzeným počtom účastníkov. Interkom SC2 má navyše najnovšie HD reproduktory a mikrofón, funkciu pre potlačenie okolitého hluku, možnosť používať digitálnych asistentov a dosah až 2 km. Komunikáciu môžete ovládať aj cez mobilnú aplikáciu.


Cena E2 sa bude podľa dizajnu pohybovať  od 18.300 Kč po 20.900 Kč.


Potrebujete poradiť s výberom helmy na motorku?


Radi pomôžeme, zastavte sa v našej motopredajni v Prahe alebo v Zlíne, zavolajte na +420 737 539 035 alebo napíšte na geneze@geneze.cz.

Máme aj video sprievodca pre začínajúcich motorkárov alebo sa môžete pozrieť, čo k výberu prilby na motorku radí cestovateľ Igor Brezovar z projektu Po jedné stopě.


© 2024 Geneze, spol. s r.o. | Tento eshop s radosťou vytvoril: B A R R O T a rozhýbal www.cubesolutions.cz
Naše projekty: www.schuberth.cz | www.josef-seibel.cz | www.westernova-obuv.cz